MOBİL ARAMA
0532 487 98 57
 • .
 • ..................ÇORLU................
 • MERKEZ KOMBİ SERVİSİ
 • Kombi Petek Temizliği
 • Arıza-Bakım-Yedekparça
 • 1 yıl işçilik ve parça garantisi

Buderus Kombi Servisi ve Bakımı

Buderus Kombi Servisi

TEKİRDAĞ-ÇORLU-ÇERKEZKÖY

Bölge servisi

Acil Servis Hattı: 0532 487 98 57

Buderus Kombi Servisi Ve Bakımı

 Buderus Kombi Servisi

Buderus kombi, Türkiye’de sık tercih edilen kombi markaları arasında yer aldığı gibi, Buderus kombi servisleri sayısı da Türkiye genelinde oldukça fazladır. Yoğuşmalı ve standart kombi türleri ile hizmet veren Buderus kombi modelleri; konutlarda sık kullanıldığı gibi, iş yeri, ofis gibi alanlarda da sıklıkla kullanılmaktadır. Kombi modellerinde görülen sorunların etkili bir şekilde çözülememesi, daha büyük sorunlara yol açabildiğinden, kombi arıza ve bakım uygulamaları için Buderus kombi servisleri tarafından hizmet alınmalıdır. Basit müdahaleler ile kombi arızalarının çözülmesi mümkün olmayacağı gibi, amatör uygulamalar kombide ciddi aksaklıkların oluşmasına yol açabilir. Bu nedenle Buderus kombi modellerinde meydana gelen arıza uygulamaları ya da rutin bakım işlemleri için profesyonel Buderus kombi servisleri tarafından destek alınmalıdır.

Buderus Kombi Arızaları

Buderus kombi modellerinde sık görülen arızalar arasında; gaz bağlantısı sorunları, sıcak su sensöründe oluşan problemler, voltaj düşüklüğü ve yedek parça problemleri bulunur. Kombinin bir çalışıp bir çalışmaması, sıcak suda ya da ısıtma sorun meydana gelmesi ya da kombinin performansının düşmesinin temel nedeni kombide meydana gelen bu arızalardır. Kombide meydana gelen arızaların çözümü için Buderus kombi servisi tarafından hizmet almak, kombinin verimliliği ve sorunsuz çalışması için oldukça önemlidir. Buderus kombi modellerinde en sık görülen arızalar şöyledir:
 • Gaz bağlantısında oluşan problemler,
 • Sıcak su sensöründe kesinti oluşması ya da ısı sensörünün kısa devre yapması,
 • Fanın devir düşüklüğüne uğraması,
 • Hava prostatında oluşan sorunlar,
 • Buderus kombinin yedek parçalarında oluşan arızalar,
 • Kombiye giden voltajın düşük olması
Buderus kombi arızaları, teknik personel tarafından yapılan uygulamalar ile etkili bir şekilde çözülebilmektedir. Bireysel ya da amatör müdahaleler, kombinin genel aksamında ciddi sorunlara yola açarak, maddi zarara yol açabilir. Bu nedenle arıza durumları ile karşılaşılması durumunda, Buderus kombi servisleri tarafından hizmet alınması şarttır.

Buderus Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?

Buderus kombi servisleri, tüm Buderus kombi modelleri için düzenli bakım yaptırılmasını önermektedir. Kombiye kış aylarına girmeden önce, bakım uygulaması kombinin performansının artmasını sağlayacağı gibi oluşabilecek arıza problemlerinin de önceden tespit edilmesini sağlayacaktır. Buderus kombi modellerinden daha fazla verim elde edebilmek ve kombide oluşabilecek arızalara karşı önlem alabilmek için genellikle iki aşamalı bakım uygulaması yapılmaktadır. Kombinin performansı kombinin genel aksamı ile ilgili olduğu kadar tesisat yapısı ve peteklerin ısıtma düzeni ile de ilgilidir. Bu nedenle, özellikle uzun süredir kullanılan peteklerden verim alabilmek için kombi bakımı uygulamasının yanı sıra, petek temizleme uygulamasının da yapılması önemlidir. Buderus kombi servisleri tarafından yapılan bakım uygulamalarında, kombinin genel aksamı ile ilgili düzenlemeler yer alır. Bu bakım uygulamalarının yanı sıra, peteklerin ısı akışını doğru şekilde iletebilmesi için petek temizleme uygulamasının da yapılması önemlidir. Kombi genel bakımına ek olarak, petek temizleme uygulamasının yapılması, kombi verimi artıracağı gibi, doğalgaz faturalarının da düşmesini sağlayacaktır.